Dieťa a šport

Cvičenie a športovanie je pre telo veľmi prínosné. Nielenže si posilňujeme celé telo, ale vyjadrujeme ním aj náš postoj a náš štýl života. Aj vaše dieťa sa venuje nejakému športu? Chodí na tréningy a zápasy? Podporte ho v tom práve teraz. Keď dieťa niečo baví a má z toho potešenie, mali by ste ho v tom podporovať. Ak má rado nejaký druh športu, venujte mu veľkú pozornosť a prihláste ho na tréningy. Futbal, hokej alebo karate? Zistíte to, keď sa ho na to spýtate. Možno sa chce venovať úplne inému športu. Každý šport je pre vaše dieťa veľmi dobrý. Naučí ho disciplíne, spolupatričnosti, tímovej hre a dodržiavaní časov tréningov.

 

aktívny šport

 

Futbal je veľmi obľúbeným športom pre mladých začínajúcich hráčov. Chlapci majú radi od malička kopanie do lopty. Pravidelnými tréningami si budujú disciplínu a vyjadrujú to, kým naozaj sú alebo sa chcú stať. Ak má vaše dieťa rado futbal, doprajte mu chodiť na futbalové tréningy, zapíšte ho na futbalový krúžok a nech sa aktívne zúčastňuje futbalových zážitkov. Vaše dieťa nemusí baviť práve futbal. Ak rado pozerá na hokejistov v televízii, možno by ste mu mali vyčariť úsmev na tvári a zapísať ho na hokejové tréningy.

 

rozcvička

 

Hokej je síce drahší šport oproti futbalu, no za úsmev vášho dieťaťa naozaj stojí. Správny mladý hokejista potrebuje hokejku, hokejovú prilbu, hokejové oblečenie, korčule na ľad a iné potrebné doplnky. Výbava nie raz rodičov stojí veľmi veľa peňazí a nie je to lacný šport. No, čo by ste nespravili pre svojho chlapca, ak má rád hokej? Každé dieťa si zaslúži podporu od svojich rodičov v tom, čo ho naozaj baví a chce sa tomu venovať. Porozprávajte sa s ním a zistite to. Len tak budete vedieť čo má rád a možno v ňom objavíte veľký talent, ktorý využije v budúcnosti vo svoj prospech. Zaistite mu bezpečných fanúšikov, ktorými budete práve vy.