Ako sa dá aj z mikiny vytvoriť elegantný outfit

Mnohé z nás majú po celý život asociované mikiny skôr ako domáce https://www.mall.sk/domace-kino oblečenie či športový úbor a do práce sa snažíme obliekať viac slušnejšie a elegantnejšie. My vás však presvedčíme, že aj zakomponovaním mikiny sa dá vytvoriť dobre vyzerajúci elegantný outfit, ktorý si môžeme na seba vziať aj do formálnejšej spoločnosti. Mikiny sa totiž to dnes šijú v rozličných moderných strihoch, ktoré sa riadia najnovšími módnymi trendami, pričom veľmi obľúbené sú napríklad voľné oversized strihy. Takýto strih vyzerá veľmi dobre a lahodí takmer každej postave, pretože dokáže ukryť aj väčšie bruško alebo stehná, ale pri moletnejších postavách treba byť obozretnou, aby na vás mikina nepôsobila príliš obrovsky a vaša postava tak vyzerala ešte mohutnejšie.

farebná mikina

V súvislosti s oversized strihom môžeme spomenúť zároveň aj ďalší trend, ktorým sú predĺžené mikiny dámske, avšak pri voľbe takejto mikiny treba byť taktiež obozretnejšou. Pozor by ste mali dávať na dĺžku mikiny vtedy, ak nie ste až tak veľmi vysokej postavy, pretože dlhá mikina, ktorá vám bude siahať až po kolená vás bude zbytočne ešte viac skracovať. Pokiaľ ste zase štíhlej postavy a chceli by ste jej dodať nejaké krivky, môžete zvoliť predĺženú mikinu, ktorá je zúžená v páse, čím sa na neho upriami pozornosť a opticky sa zvýraznia boky. V prípade, že vás čaká dôležitá udalosť, ktorá vyžaduje elegantnejšie oblečenie, ale vy by ste aj napriek tomu túžili po zachovaní komfortu, môžete zvoliť elegantné nohavice, ktoré doplníte mikinou bez zipsu, kapucne a vačkov, ktorá spomínanú eleganciu nenaruší.

elegantná mikina

Ešte väčšmi viete štýlový elegantný look potrhnúť zvolením mikiny s výstrihom, ktorú doladíte šperkom na krku či inými doplnkami. Nemusíte sa obávať ani výraznejších farieb, spomedzi ktorých je veľkým hitom tohto roka napríklad smaragdová zelená či rôzne odtiene hnedej a béžovej. Nič nepokazíte ani minimalistickým kvetinovým vzorom či drobným nápisom, ale pozor však na zbytočne veľké a preplácané potlače, ktoré pútajú pozornosť tam, kde nemusia. Menej je niekedy viac a v jednoduchosti sa ukrýva kúzlo elegancie.