Ako si zariadiť kuchyňu, aby ste sa v nej vždy cítili príjemne


Ak patríte medzi ľudí, ktorí v kuchyni trávia veľa alebo možno najviac voľného času, dajte si záležať na tom, aby ste sa v nej cítili skutočne dobre. Pri výbere kuchyne teda nezabudnite na dôležité body.

kuchyň

Pred tým ako sa pustíte do plánovanie vašej novej kuchyne by ste si mali ujasniť, ako často varíte a teda koľko priestoru pre ňu budete potrebovať. Ak teda žijete v byte dvaja, kuchyňa nemusí byť bezprostredne najväčším miestom vo vašom byte.
Kuchyňa je jedna z miestnosti, ktorá okrem toho, že musí dobre vyzerať plní aj ďalšiu dôležitú úlohu a to: funkčnosť. Pri zariaďovaní vašej kuchyne teda myslite najmä na to, aby bolo všetko dôležité čo najlepšie dostupné a teda aby bol pohyb v nej komfortný.

Nezabúdajte na to, že kuchyňa funguje najmä na spotrebičoch a teda na elektrickom prúde. Všetko musí byť v akceptovateľnej vzdialenosti tak, aby všetky elektrické spotrebiče dočiahli do zásuviek.
Pred tým, ako sa rozhodnete pre montáž novej kuchynskej linky, podlaha a steny by mali byť (takmer) dokončené.

Aj keď lesklé povrchy vyzerajú veľmi dobre, myslite na to, že sa budú veľmi ťažko umývať a preto si poriadne premyslite, či vám pekná kuchynská doska stojí za všetok ten čas, čo strávite jej čistením.

palačinky

Verte, že jedno svetlo v kuchyni vám stačiť určite nebude. Kuchyňa je totiž miesto, kde potrebujete najviac svetla v celom dome. Popremýšľajte preto nad tým, kam by sa časom dalo umiestniť ďalšie svetlo alebo si ho zriaďte hneď pri prestavbe.
Ak premýšľate nad poličkami, tiež túto možnosť poriadne zvážte. Zvykne na totiž sadať množstvo prachu a budete na ne ukladať len zbytočnosti. A teda tiež ďalšia práca navyše, ktorá nemusela vôbec byť.

Príjemné s užitočným môžete spojiť aj takým spôsobom, že na stenu zavesíte drevenú dosku, na ktorú pripevníte úchytky na naberačky a varechy. Okrem dobre využitého miesta a funkčnosti vytvoríte na stene aj príjemnú dekoráciu. 

Nezařazené