Moderné a praktické osvetlenie vo forme LED pásikov využijete takmer všade

Ak v súčasnosti rozmýšľate nad sympatickým a moderným osvetlením vášho interiéru, exteriéru alebo len podsvietením istých prvkov, trh ponúka veľa zaujímavých možností. Môže za to predovšetkým príchod svietidiel známych ako LED, ktoré sú veľmi úsporné, poskytujú dlhú životnosť a takisto modernú technológiu, v neposlednom rade tiež široký výber z rôznych foriem prevedenia, či už vravíme o žiarovkách, reflektoroch, paneloch, led pásikoch apod.
A práve posledná zmienená forma predstavuje častokrát originálne riešenie a kreatívne možnosti praktického osvetlenia. Led pásik disponujúci svetlo emitujúcimi diódami neposkytuje iba jeden typ bieleho svetla, ale na výber sú takisto iné alternatívy, pričom k populárnym sa radia RGB.Osvetlená budova v noci, farebné LED svetlá.jpg

  • Táto skratka značí charakteristiku farieb svetla Red (červená), Green (zelená) a Blue (modrá).

Ide teda o formu využívajúcu tri farby svetla, s ktorými je navyše možné operovať a vytvoriť tým atraktívne osvetlenie, podsvietenie alebo dekoráciu podľa vašich vlastných predstáv. Za zmienku v tomto smere stoja tiež RGB-W LED pásiky, ktoré okrem tohto tria farieb poskytujú aj klasické biele svetlo, čím sa možnosti ich využitia stávajú naozaj širokosiahle. Pohárik s alkoholom, svietiaci LED pás.jpg
Praktické ale aj dekoračné využitie v domácnostiach
Známe je využitie svietiacich pásikov ako funkčné osvetlenie kuchynskej linky alebo pracovných priestorov, takisto napríklad schodiska, poličiek či televíznej obrazovky a monitoru. Získate spoľahlivé podsvietenie a tiež moderný dekoračný prvok, čo už ale záleží od konkrétnejšieho výberu a typu. Sú preto využívané na spôsob potrebného osvetlenia, no tiež ako atraktívna dekorácia, ak napríklad čakáte návštevu alebo oslavujete nejaký sviatok.
Samozrejme sme v článku načrtli len pár príkladov využitia, pretože tento šikovný variant poskytuje veľa kreatívnych možností, ktoré akoby nekončili. Z funkčného hľadiska spomeňme ešte napr. osvetlenie zrkadiel v kúpeľni, v obývacej izbe police s knihami, v spálni sympatické podsvietenie nočného stolíka alebo postele, atď.