Nedajte vráskam šancu!

Starnutie, o tom nechce počuť žiadna žena. Jedným z jeho „príznakov“ sú práve vrásky, stopy času na koži. Bohužiaľ, pokiaľ nie ste zástankyňou chémie a plastických zákrokov, budete sa už s existujúcimi vráskami popasovať a jednoducho ich prijať. V dnešnej dobe ich nie je možné liečiť.
Ženy však môžu stále vsadiť na divokú kartu – prevenciu. Nie, určite sa nemáte prestať usmievať, ale ani mračenie sa pokožke na čele neprospeje. Zabudnite na stres, to predovšetkým. Každý poznáme situácie, z ktorých sa nám „tvoria vrásky“. Ničíte si nimi hlavne očné okolie, ktoré škodlivým stresom trpí najviac.vrásky.jpg
Samozrejmosťou by malo byť dostatočné vyživenie pleti a jej hydratácia. Okrem toho, že predchádzajú starnutiu pokožky sú vitamíny dôležité aj pre iné časti nášho tela – vlasy, nechty a podobne. Tvár bude vyzerať úžasne ak budete prijímať čo najviac potravín s obsahom vitamínu A, B3 a B5, C a nemenej dôležitého vitamínu D. Áčko nájdete napríklad v mrkve, špenáte alebo zemiakoch. Céčko pomáha tvorbe kolagénu a tým pádom k elasticite, déčko prijímame prirodzene zo slniečka. B komplex je najpoužívanejším práve v kozmetike, ktorá sľubuje účinky proti starnutiu. Pleť rozjasnia, vypnú ju. Prirodzene ho v jedálničku nájdeme v ovocí (avokádo), obilninách a kuracom mäse. A ako doplniť céčko? Citrusové plody sú klasika. Nachádza sa aj v rajčinách alebo v brokolici.krém.jpg
Pre elasticitu kože je dôležitý pitný režim, na ktorý mnoho ľudí zabúda. Počítajú sa nesladené čaje, čistá voda a stopercentné ovocné šťavy. Telo dehydrujú čierny a zelený čaj a tiež mnohými obľubovaná káva. Za primeraný objem tekutín sa vám poďakuje celé telo.
Vo všeobecnosti starne skôr suchá tvár. Hydratovať by sme ju mali nie len zvnútra, ale i zvonka, čo by malo byť základom každej mejkapovej rutiny. Na trhu sú rôzne krémy ponúkajúce zvláčnenie, no tie zväčša obsahujú oleje. Ideálne sú nočné séra, ktoré sa vstrebávajú pekne celú noc.