Prepis motorového vozidla cez internet

Nikoho nemusíme presviedčať že návšteva úradov na Slovensku nie je práve obľúbená. O to viac ak sa jedná o návštevu polície z dôvodu zmeny vlastníka motorového vozidla. Ľudovo povedané, prepis auta. Už len samotný nákup vozidla nesie zo sebou množstvo starostí a výdavkov. Pretože tonie je iba o tom prísť a kúpiť. Ak auto kupujete od známeho nie je problém veď sa predsa poznáte. Ak nie, je to vždy riziko. Autobazári nevynímajúc. Ale v tam máte aspoň istotu vrátenia vozidla do 7 kalendárnych dní. Ale vráťme sa pekne spať k zmene vlastníka vozidla.
BMW, pohľad spredu.jpg
Nemusíme vám snáď pripomínať že každé vozidlo musí byť evidované v systéme evidencie vozidiel. Už od roku 2015 je preto možné zmeniť majiteľa auta elektronicky, a to dokonca bez nutnosti návštevy dopravného inšpektorátu. No aj to má háčik. Na to aby ste takto elektronicky mohli vykonať zmenu, je potrebné aby ste boli vlastníkom elektronického občianskeho preukazu. Samozrejmosťou je tiež elektronické splnomocnenie pôvodného majiteľa bez ktorého to tiež nepôjde.Športové auto, Maserati GT.jpg

Ak tieto veci máte vybavené, nemyslite si že to stačí. Doklady ako malý a veľký technický preukaz sú azda samozrejmosťou. Pretože sa v tomto prípade počíta s tým že máte overený elektronický podpis tu môže nastať problém. Pretože napriek pokročilej dobe, množstvo ľudí si aj tak radšej vystojí na úradoch. A preto hoci je tento spôsob na prvý pohľad pohodlnejší, v skutočnosti to tak byť nemusí. Najme ak sa jedná iba o tento jeden konkrétny úkon za dlhšie obdobie. Síce dokážete ušetriť pri troche šťastia aj 70% sumy oproti klasickej forme, aspoň čo sa týka poplatku. Na tom že veľa ľudí nekomunikuje s úradmi elektronicky to nič nemení. Iná situácia je samozrejme pri kúpe z autobazára. Tam je už vysoko pravdepodobné že z ich strany tento problém nebude. No každopádne ak už spĺňate vy a aj predávajúci všetky podmienky na prepis motorového vozidla online. Nemáte o čom váhať a smelo sa do toho pustite. Veď čo by sa mohlo pokaziť.