Sprievodca nákupom klasického auta

Mnoho mužov zasiahol pocit nutnosti vlastniť klasické auto v určitom bode života. Možno chcú vlastniť práve to auto, o ktorom snívali ešte na strednej škole (ich nesplnený sen). Pre ostatných je to myšlienka prevziať starú klasiku a vrátiť jej život. Niektorí muži nakupujú klasické autá s investičným stupňom a dúfajú, že budú v budúcnosti profitovať ich predajom. Bez ohľadu na to aké sú vaše úvahy o kúpe klasického auta, predtým, než si kúpite jedno len z rozmaru, poďme sa pozrieť na dôvody, prečo si kúpiť vintage auto.

auto

Prečo práve vintage auto?
Ako už bolo vyššie uvedené, ľudia nakupujú veteránske vozidlá z rôznych dôvodov. Ak ste sa teda rozhodli vlastniť klasické auto, je nevyhnutné, aby to bol pre vás príjemný zážitok a nie niečo, čo sa zmení na nočnú moru.
Kľúčom k úspechu je vedieť presne to, čo od takéhoto auta chcete.
Napríklad, možno budete chcieť Mustang kabriolet 1965. Zobrať vašu rodinu týmto krásnym autom niekam na výlet. Ale je tu jeden háčik. Keďže sa jedná o staré auto, môže byť prehrdzavené, nemusí fungovať motor…. Za predpokladu, že máte čas, peniaze a odhodlanie obnoviť to, bude trvať niekoľko rokov, než bude fungovať.

Ak ste niekto, kto má veľa voľného času (a možno aj peniaze), ktorý má rád opravu niečoho mechanického, celý projekt obnovy by mohol zodpovedať vášmu profilu.
Je dôležité pochopiť, že väčšina klasických áut v skutočnosti nie je dobrou investíciou.

Väčšina klasických áut nie je investíciou
Počuli sme, že niekto zdvojnásobil svoje peniaze vďaka autu, ktoré ležalo odstavené v garáži jeho babičky. Žiaľ, nie vždy to dopadne takto.
Pravdou je, že tieto staré autá sú jednoducho: staré autá. Majú náklady na úschovu: skladovanie, údržbu, poistenie atď. V závislosti od auta môžu tieto náklady spravovať stovky až tisíce eur ročne.

jeep

Zaujímavosťou je, že veľa áut z 50. a 60. rokov 20. storočia nemalo za desaťročie žiadne cenové zhodnocovanie. Jednou z teórií je, že zberatelia, ktorí sú vo všeobecnosti vo veku 60 a viac rokov túžili po týchto autách, zomierajú alebo znižujú svoje zbierky. Avšak autá, ktoré boli populárne v rokoch 1970 – 1990, sú v dnešnej dobe zberateľský kúsok a patria k cenovým zhodnoteniam.

Nezařazené