Ako dosiahnuť krásnu pleť bez akné

Všetko sa to začína v našom vnútri. Ak máte nadmerný problém s akné, je nutné navštíviť lekára a hlavne alergiológa. Môže to byť len nejaká alergia na jedlo, vtedy stačí vyhýbať sa tomuto jedlu a vaša pleť bude opäť v poriadku. Taktiež za to častokrát môže zlá životospráva. Hovorí sa, že čokoláda spôsobuje najviac vyrážok, preto sa jej vyhnite. Nezabúdajte na pitný režim, ak budete piť dostatočné množstvo vody, všetky škodliviny sa z vás vyplavia.

akné

Ak pijete dostatok vody a neholdujete čokoláde či nemáte alergiu na potraviny, no stále vás trápi zlá pleť a akné, naučte sa dodržiavať pár užitočných trikov.
Každé ráno a každý večer si svoju pleť starostlivo vyčistite, nikdy nechoďte spať nalíčená. Na čistenie používajte vodičky či krémy bez alkoholu, ktorý je k vašej pleti agresívny a môže ju úplne vysušiť, čo sa vám môže zdať pozitívne, že vám to pomôže vysušiť aj vyrážky, no nie je to tak.

Aspoň tri krát do týždňa si robte peeling, ktorý vás zbaví odumretých buniek. Alebo aspoň pár krát do mesiaca navštívte kozmetičku, ktorá vám vašu pleť hĺbkovo vyčistí. Základom je nevytláčať! Ak si budete svoje vyrážky vytláčať, nikdy sa ich nezbavíte. Je to začarovaný kruh. Ak si ich vytlačíte, zanesiete si infekciu a objaví sa zas nová vyrážka.

maska

Antikoncepcia. Niekto tvrdí, že vyrážky spôsobuje, iný zas, že ich lieči. Preto ak nemáte nič proti užívaniu antikoncepcie, vyskúšajte ju, možno vám pomôže tak ako nič iné. Ak ju však už beriete dlho a vyrážky máte, vysaďte ju, práve ona môže spôsobovať vaše problémy.

Na trhu existuje mnoho výrobkov, ktoré sú určené na vyrážky, no potrvá dlhú dobu kým nájdete tie správne pre seba, navyše stoja nemalé peniaze. Ak si neviete dať rady, určite navštívte odborníka, ktorý vám s tým pomôže a zbavíte sa ich už navždy.

Nezařazené