Stĺpik zábradlia

Silné schodisko spolu so stabilným a bezpečným zábradlím je nevyhnutnou súčasťou každej viacposchodovej nehnuteľnosti, čo už komerčnej alebo obytnej. Menenie jedného kusu za druhý v snahe vymeniť závadný kus za nový a tým riskovať, že vznikne chatrné a nepodporujúce zábradlie, ktoré sa po čase môže stať enormne nebezpečným. Práve kvôli tomuto dôvodu sú na trhu známe oporné stĺpiky, ktoré sa nachádzajú v zábradlí schodiska.

Točené schodisko

Oporný hliníkový stĺpik CRL-BP https://lmmont.sk/produkt/crl-bp/ je nosný stĺp v zábradlí schodiska. V prípade točitého schodiska je to práve centrálny stĺp, okolo ktorého sa schodisko vinie. No stĺpiky pre špirálové schodisko sú oveľa zriedkavejšie a nie je po nich na trhu až taký veľký dopyt ako po štandardných schodiskách. V štandardnom a nie špirálovom zábradlí sa vyskytuje viacero stĺpikov – v hornej, dolnej časti zábradlia a na každej podesty na schodíkoch. Dostať ich možno v rôznych rozmeroch.

Hliníkový stĺpik CRL-BP je vyšší a hrubší ako vretená alebo iné stĺpiky a slúži ako nosný systém pre celé zábradlie. Viacero týchto stĺpov zaisťuje, že zábradlie je rovné, stabilné a najmä bezpečné, nie krehké a vratké. Väčšie množstvo oporných stĺpikov by sa tiež malo nainštalovať tam, kde schodisko mení smer – či už ide o nové schodisko alebo úplné otočenie o 90 stupňov. Ak sa jedná o klasické zábradlie, či už na balkóne alebo letnej terase, tak sa oporné stĺpiky umiestňujú tak, aby sa zaistilo čo najväčšie bezpečie pre obyvateľov nehnuteľnosti.

Klasické schodisko

Oporné stĺpiky vyrobené z hliníka sa pre svoju farbu a minimalistický vzhľad hodia najmä ku skleneným panelom, a tým k zábradliam či schodištiam vyrobených zo skla. Sú vhodné do nehnuteľností a obydlí moderného charakteru a štýlu, kde priestoru dodajú svieži a zároveň jednoduchý nádych. Hliníkové výrobky, a najmä stĺpiky CRL-BP sú preto značkou kvality a symbolom budúcnosti.