Ako a prečo pomôcť opusteným a nechceným zvieratám?

Predstava, že by vás niekto blízky opustil je isto veľmi ťažká. Zviera, ktoré nevie svoje city ani vyjadriť, ani utlmiť alkoholom, sladkosťami alebo hocijakým iným afrodiziakom, je to ešte ťažšie. To by mal byť pre nás ten hlavný dôvod, prečo im pomôcť.

kkočka

Ako im teda pomôcť?

·         Nie je čas na spoločnosť?
Väčšina ľudí na svete sú extroverti. Sú radi v spoločnosti. V akejkoľvek spoločnosti. Či ľudí alebo zvierat (niekedy je to oboje naraz, viete ako to myslím 🙂 Aj keď je niekto introvertom, spoločnosť sa mu občas veľmi hodí. Naopak zvieracia spoločnosť padne takýmto osobám ešte lepšia ako ľudská. Zviera sa nepýta, iba ticho počúva a hladí na vás s láskou v očiach. Preto skúste pouvažovať, či by ste nemohli darovať domov nejakému opustenému zvieratku. Odmení vás čistou a nefalšovanou láskou.

·         Zopár drobných vám chýbať nebude
Ak zvieratká už máte alebo si ho nemôžete zaobstarať z rozličných dôvodov, môžete prispieť na starostlivosť o nechcené a opustené zvieratká pár drobnými. Vám veľa neubudne a im to dosť pomôže. Pretože útulky sú neziskové organizácie, ktoré svoju záslužnú robotu vykonávať nemusia, ale robia to preto, lebo CHCÚ!

·         Budeš sa tou dekou ešte zakrývať?
Ak vám na konci mesiaca veľa peniažkov nezostáva, nezúfajte. Pomôcť môžete aj tak. Zvieratká v útulkoch často potrebujú zohriať, hlavne v zime. Pretože nie je možné ich umiestniť niekde do budovy, často sú na voľnom priestranstve, kde dosť prefukuje a zopár diek by sa tam určite uživilo. Nemusíte kupovať nové. Skôr na nich myslite, keď budete vyhadzovať tie staré. Alebo doma isto nejakú máte, ktorú nepoužívate.

kocour

·         Nemáš chvíľku na prechádzku namiesto času strávenom na facebooku?
 Minule som čítala taký článok, že človek sa z osemhodinovej pracovnej doby venuje skoro polovicu iným činnostiam ako danej práci, ktorú by mal vykonávať. Hlavne ľudia, ktorí pracujú v kanceláriách za počítačom na to majú príležitosť. Určite to poznáte, že prídete domov a máte naplánovaných veľa aktivít, ale sadnete za notebook a už sa stade nedostanete minimálne najbližšie dve hodiny. Skúste tento čas radšej venovať zvieratkám, ktoré sa veľmi potešia vašej návšteve a následnej prechádzke. Odmenia sa vám čistou a nefalšovanou láskou. 

Nezařazené