Ako ochrániť naše deti, keď sú online?

Keď vaše dieťa surfuje po internete, hlavne naňho nezabúdajte dávať pozor; ba i lepšie, pravidelne ho kontrolovať. Internet síce ponúka mnoho dobrého (podklady na vzdelávanie, hry či spája ľudí po celom svete), no zároveň mnoho zlého- a to môže vaše dieťa ohroziť nielen psychicky, no i fyzicky.
Tu je zopár základných tipov čo robiť, aby bolo vaše dieťa v bezpečí:
· Obmedzte používanie internetu. Dovoľte svojím deťom používať internet, dajme tomu, hodinu denne každý večer. Podmieňte to však niečím: hotové domáce úlohy, uprataná izba, zjedená večera- inšpirujte sa hocičím!
malý blogger
· Dohliadajte na svoje deti. Majte počítať vždy v dohľade. Ak vaše dieťa vie, že mama alebo otec k nemu môžu každý chvíľu podísť, resp. zistiť na akých stránkach to surfuje, je viac pravdepodobné, že sa vyhne pochybnému obsahu.
· Kontrolujte svoje deti. Skontrolujte históriu prehliadania a náhodné neznáme stránky, ktoré sa na nej objavia. Robte to pravidelne. Alebo použite rôzne nastavenia súkromia, ktoré dnešné prehliadače ponúkajú- a zakážte svojmu dieťaťu prístup na niektoré stránky!
smutek dítěte
Ako ochrániť vaše dieťa pred sociálnymi sieťami?
Sociálne siete sú všade: facebook, twitter, instagram, snapchat, email, blogy, internetové denníky, atď. Vaše deti na nich zdieľajú časť svojich životov: fotky, videá, informácie. Je dôležité si uvedomiť, že každé piate dieťa na svete sa aspoň raz stretlo so sexuálnym správaním online. Či so sexuálnymi predátormi boli v priamom kontakte alebo ich len nevedomky našli, tak či tak sa ocitli v nebezpečí. Čo môžete teda urobiť? Uistite sa, že všetky údaje vašich detí sú súkromné a prístupné len pre priateľov. Uistite sa, že sa aj online kamarátia len s ľuďmi, ktorých poznajú aj v skutočnom živote. A uistite sa, že aj tí ľudia nie sú nebezpeční, najmä ak sa jedná o niekoho staršieho.

Nezařazené