Anti-aging – proti starnutiu

Anti aging je novovzniknutá lekárska špecializácia. Zameriava sa na zmierňovanie, alebo odstraňovanie procesu starnutia organizmu. Medzi najznámejšie liečby patrí hormonálna liečba, ktorá svoje uplatnenie našla v období klimaktéria. Podávanie chýbajúceho ženského hormónu estrogénu oddiali prvé znaky staroby.

blondýna

Kozmetika proti starnutiu.
Anti aging sa ale najlepšie uplatnil v kozmetickom priemysle. Nakoľko sa prvé príznaky starnutia objavujú práve na pokožke bola len otázka času, kedy sa o výsledky v tomto odbore začne zaujímať kozmetický priemysel. Krémy, séra, masky, telové mlieka,… to všetko má dnes prívlastok anti-agin.

Tajomstvo mladosti.
Pokožka s pribúdajúcim vekom starne. Prejavuje sa to prvými vráskami, tenšou a ovisnutou pokožkou a stratou sviežosti. Pokožke chýba vlhkosť. O jej hydratáciu sa stará kyselina hyalurónová, ktorá tvorí vo vrstvách kože zásoby tekutín. Hyalurón do istého veku produkuje organizmus sám. V pokročilom veku jeho produkcia klesá a aj to čo nás organizmus vyrobí presunie do kĺbov, očného sklovca a orgánov. Kolagén a elastán (základné stavebné zložky pokožky) potrebujú dostatok tekutín aby mohli udržiavať pokožku pevnú, pružnú, elastickú, sviežu a vitálnu. Množstvo kozmetických prípravkov obsahuje práve kyselinu hyalurónovú, ktorú vo forme krémov, masiek, alebo telových mliek môžeme cielene dopĺňať práve tam kde chýba.

krémy

Ďalšími látkami, ktoré sa v anti-agin kozmetike používajú sú peptidy. V závislosti od druhu peptidu dochádza k zlepšeniu pleti. Peptidy môžu pleť hydratovať, zmierňovať tvorbu vrások, pigmentových škvŕn, môžu ju spevniť, zlepšiť jej pružnosť a dodať sviežosť.

Oddialiť prvé vrásky, zabrániť kruhom pod očami, zbaviť sa stareckých škvŕn – tieto prejavy staroby môžete oddialiť kozmetikou, ale aj stravou a spôsobom života. Krémy a rôzne mastičky udržia vašu pleť mladšiu, ale to nie je všetko. Buďte mladé duchom a vaše telo bude mladé s ním.

Nezařazené