Chorvátsko

Chorvátsko je pre nás prístupné autom, čo je veľkou výhodou. Je to nám najbližšie  more. Vieme zaiste cestovať aj k moru do Bulharska ,Grécka, Rumunska a inam- ale to je už oveľa vzdialenejšie.

moře

Cestujeme do Chorvátska teda:

  • Auto,
  • Autobusom
  • Vlakom
  • Lietadlom

Preferovanie dopravy je pravdepodobne v mnou uvedenom poradí. Najviac cestujeme autom, potom množstvo turistov využíva ponuky cestovných kancelárii na pobyty v Chorvátsku autobusom. Tu si treba dať pozor na :

  • Výbavu autobusu
  • Trasu autobusu

Pod výbavou mám na mysli nielen klimatizáciu ale aj napríklad WC. Pri trase autobusu sa treba pýtať v cestovne kancelárii, či sa ide napr. z východu našej republiky priamo dole cez Maďarsko do Chorvátska- alebo či autobus chodí najprv po celej republike, od východu na západ, a pomaličky tak zberá cestujúcich. Táto cesta je strašná. Stráviť 5-6 hodín zberom pasažierov je naozaj otravné. To isté Vás čaká potom ale aj pri ceste späť. Kým človek zo západu krajinu už dávno doma porozprával zážitky, rozdal darčeky a sladko spí- chudák východniar sa trmáca ešte vždy v autobuse. Pozor teda- niet nad priame spojenia!

pláž

Svoje pohodlie má pre niekoho aj vlak. Jeho nevýhodou je ale to, že neprídeme ním priamo k hotelu( ako v prípade dopravy autobusom, autom ) Prídeme na stanicu a naše ubytovacie zariadenie môže byť vzdialené aj niekoľko kilometrov. Príde tu na rad taxi alebo miestna doprava.

Letecká doprava potešila zaiste veľa cestujúcich. Jej zavedenie aj do Chorvátska zrýchli cestu- za hodinku sme tam ! Pozor ale- 2 hodiny pred odletom je potrebné byť na letisku. Letecká doprava navýši cenu zájazdu. Nie je to veru len cena za letenku- je to aj letiskový poplatok. Keď to spočítame ,môže sa stať že nás dovolenka do Chorvátska bude stáť toľko, ako dovolenka trebárs v Turecku. A to nech sa na mňa nikto nehnevá je ale podľa mňa úplne inú kvalita stravy a služieb pre klienta! Turecko rozhodne je v tejto oblasti jednotkou!

Nezařazené