Tipy, ktoré pomôžu domácim zvieratám riešiť smútok


1. Rozpoznať znaky
Zamyslite sa nad všetkými spôsobmi, ktoré ste videli, keď sa ľudia vyrovnávajú so stratou. Niektorí chcú zostať sami, zatiaľ čo ostatní túžia po spoločnosti. Niektorí plačú nekompromisne, zatiaľ čo iní sú stoickí. Všetky tieto reakcie môžu byť normálne.
Nedávna štúdia poukázala na to, ako môžu reagovať rôzne druhy domácich zvierat na stratu. Výskumníci na Novom Zélande a Austrálii skúmali majiteľov domácich zvierat, ako ich pozostalé domáce zvieratá reagovali na stratu zvieracích kamarátov. Výskum zahŕňal 159 psov a 152 mačiek. Ďalšie pozorované zmeny správania zahŕňali vyhýbanie sa normálnym miestam spánku, agresii voči ľuďom a iným zvieratám a zmeny vo vylučovacom správaní.

velký pes

2. Dajte im to, čo potrebujú
Pri riešení žiaľu by majitelia mali rešpektovať to, že sa domáce zvieratko snaží komunikovať. Napríklad, ak domáci miláčik hľadá väčšiu pozornosť, dajte mu ju, ale nenechajte nútiť domáceho maznáčika hrať sa, ktorý chce tráviť nejaký tichý čas sám v obľúbenom mieste svojho priateľa.
To znamená, že snažiť sa povzbudiť smútiace sa zviera, aby sa zapojil do niektorých obľúbených aktivít, je dobrý nápad, len rešpektujte odpoveď „nie práve teraz“, ak je to, čo dostanete. Ak sa váš zviera zvyčajne teší na trávenie času s konkrétnymi ľuďmi alebo zvieratami, pozvite ich na návštevu. Potravinové dobrôtky môžu byť tiež použité na podporu zničených domácich miláčikov, aby sa opäť zapojili do rodinných aktivít.

čivava

3. Doprajte mu čas
Na druhej strane, ak zármutok vášho domáceho maznáčika spôsobuje, že sa bude správať nezvyčajne, napríklad problematicky, uistite sa, že vaše pokusy o jeho vyliečenie neúmyselne posilňujú toto správanie. Ak je to možné, ignorujte jeho správanie počas jeho výskytu. Zatiaľ čo sa môže zdať kruté ignorovať utrpenie domáceho maznáčika, nezabudnite, že toto správanie prejde časom.

Nezařazené