Chudnutie by malo byť zábavou

Je veľa z vás, ktorí sú nespokojní so svojou postavou. Samozrejme, ak nepatríte medzi zopár vyvolených, ktorí pre svoju postavu nemusia robiť nič. Majú skrátka metabolizmus, pri ktorom môžu zjesť hocičo a na postave sa im to neodrazí. Iným stačí len “pomyslieť“ na slaninu , alebo zákusok, a už je na váhe o pol kila viac…
Dopracovať sa k štíhlej postave by  chcel určite každý, kto má nejaké to kilo navyše. Väčšinu ale odrádza to, že to nejde zo dňa na deň a čo je najviac odrádzajúce, je drina s tým spojená.
Je dôležité si najprv upratať v hlave. Ujasniť si čo chcem, a ako veľmi to chcem. A čo som ochotný pre to urobiť. Prípadne obetovať.

workout

Schudnúť sa dá viacerými spôsobmi:

  • cvičením
  • zmenou stravovania
  • rôznymi diétami

Ani jeden z týchto spôsobov nie je jednoduchý a pri každom z nich je potrebná vôľa vydržať a nevzdať to.
Chudnutie cvičením je veľmi účinné. Zábavou je ale asi len pre minimum z vás. Pre ostatných je to drina. Ak chcete, aby návšteva posilňovne bola pre vás nie niečím nevyhnutným, čo musíte spraviť ak chcete zhodiť pár kilogramov, ale naopak, formou relaxu a zábavou, musíte sa tak nastaviť, byť odhodlaný a myslieť pozitívne.

posilování

Je to dôležité, ak s cvičením začínate. Najdôležitejšie je prekonať  prvý týždeň, zlomové je vaše odhodlanie a výdrž, pretože prekonať bolestivé pocity zo svalovice je veľmi ťažké pre väčšinu jedincov.
Ak to zvládnete a vydržíte, uvidíte, že návšteva  posilňovne, prípadne fitka sa pre vás stane niečím, na čo sa budete tešiť.
To isté platí pri zmene stravovacích návykov, prípadne ak ste sa rozhodli pre nejakú z diet. To, ako sa stravujete sa podieľa až 60 – 70%  na tom, ako vyzeráte, prípadne budete vyzerať.
Robiť niečo s nechuťou a na silu dlho nevydržíte. Preto je dôležité, ak chcete, aby sa dostavili výsledky a zároveň sa chudnutie pre vás nestalo nočnou morou, aby ste to nebrali ako krvopotnú prácu, ale ako zábavu, relax a spôsob uvoľnenia stresu .

Nezařazené