Energetický certifikát ku kolaudácií

Vysoká cena nerastných surovín, pohonných hmôt, ale aj dopad na životné prostredie prinútili úrady sprísniť odber energetickej energie pre domácnosti. Staršie stavby nemusia nič rekonštruovať. Nová legislatíva sa týka novostavieb, ktoré čaká kolaudácia. Práve pri kolaudácii musíte predložiť doklad o energetickej náročnosti vašej nehnuteľnosti. Nepostačí vám ústne povedať, v akej energetickej triede sa približne pohybujete. Slúži na to energeticky certifikát, ktorý si musíte dať vyhotoviť priamo na vašu nehnuteľnosť a predložiť ho musíte priamo pri kolaudácii.

energetický certifikát

Energetické triedy.

S energetickou triedou a spotrebou energie ste sa už určite stretli aj pri kúpe rôznych spotrebičov. Každý je zaradený do nejakej energetickej triedy označených od A po G. Najnižšiu spotrebu energie predstavuje energetická trieda A. Pokiaľ sa zameriate na spotrebiče tejto triedy, rozdiel v spotrebe energie určite spozorujete na finálnom vyúčtovaní energií. Pri celkovej nehnuteľnosti, o ktorej rozhoduje energeticky certifikát je to mierne zložitejšie, ako len výber spotrebičov s nízkou energetickou triedou. Veľkú spotrebu energie v dome spotrebujeme na vykurovanie či ohrev vody. Práve na tieto aspekty by ste sa mali ešte počas výstavby zamerať. Veľmi populárne je v dnešnej dobe tepelné čerpadlo či vzduchotechnika. Spotrebu môžete znížiť aj inštaláciou krbu.

energetický certifikát

Kto vám vyhotoví energetický certifikát?
Na vyhotovenie energetického certifikátu sa určite obráťte na overenú spoločnosť, ktorá takéto doklady vyhotovuje. Patrí medzi nich aj certifikaciabudovy.sk. V priebehu niekoľkých dní budete mať doma svoj energetický certifikát Certifikaciabudovy, ktorý môžete predložiť pri kolaudácii. Nezabúdajte, že dnešné novostavby musia spĺňať podmienky energetickej triedy A0. Využite aj vy kvalitné služby certifikaciabudovy.sk ešte dnes.

Nezařazené