Svadba, kapacitné a finančné dôvody: Koho na ňu pozvať a koho skôr nie?

Svadba sa v mnohých prípadoch žiaľ nemôže zaobísť bez množstva detailov, ktoré sa týkajú príprav, aby deň D prebiehal skutočne podľa nášho priania a aby tam s nami stáli okrem nevesty/ženícha tiež ľudia, ktorých si dostatočne vážime a na tejto slávnostnej ceremónii by tak nemali chýbať. A preto si zaslúžia, aby si vo svojej poštovej schránke našli krásne svadobné pozvánky Graphicsoul.
Lenže je dosť možné, že o zozname pozvaných hostí zatiaľ nemáte dostatočný prehľad, respektíve pravdepodobne nemôžete pozvať úplne každého a nastáva tak určitá dilema, koho pozvať a kto sa do vášho zoznamu už nezmestí.
S etiketou pozvaných hostí tak možno prichádzajú určité nejasnosti, ktoré musíme vyriešiť.

pozvánka na svatbu

Tu však takisto zohráva rolu fakt, či plánujete menšiu svadbu v okruhu pár blízkych alebo priamo veľkú veselicu. Svoje robí takisto rozpočet. Preto ak musíte počet pozvaných skutočne zúžiť, čo vôbec nie je ojedinelý prípad, skúste si na papier napísať najskôr mená tých, ktorí na tejto svadbe rozhodne chýbať nesmú. Zo začiatku sa neobmedzujte a píšte mená vo veľkom, avšak zostupne. Následne si tento zoznam porovnajte so stanoveným plánom a pokiaľ je limit prekročený, nastáva čas niektoré mená vyškrtnúť.

Rodina a rodinní príslušnícisú pravdepodobne z obidvoch strán najpodstatnejšie články. Pod nimi však chápeme tiež širšie príbuzentstvo a tu treba zvážiť, či ich pozývate viac menej z formálnych a etických dôvodov alebo s nimi máte bližšie, dôverné vzťahy. Pokiaľ ide o menšiu svadbu, na túto otázku si musíte odpovedať úprimne.

svatební pozvánka

Priatelia, pričom vyvolený kruh by mali predstavovať v prvom rade najlepší priatelia. Tí by vo vašom dni D mali stáť po vašom boku. Ale opäť sa dostávame tiež k širšiemu okruhu priateľov a tu by sme mali zvážiť, ako často sa vídame a čo sme spolu stihli prežiť. Bonusom je situácia, pokiaľ je dotyčný priateľom vašim i partnera/ky.
Kolegovia a nadriadenísú takisto skupinou, ktorú nám káže etika, ale rozhodujeme sa podobne. S akým kolegom/nadriadeným máme úprimný priateľský vzťah, ten si pozvánku zaslúži.

Nezařazené