Kde mimo sezóny skladovať pneumatiky?

Po zime, ale aj na konci jesene pravidelne meníme pneumatiky na našich štvorkolesových tátošoch za tie, ktoré sú na dané ročné obdobie určené. A tak je potrebné tie, ktoré v aktuálnom období nepoužívame, uskladniť do času, keď opäť prídu na rad a vymeníme ich za tie predošlé.

pneumatika

Vhodný priestor je podstatný
Najbližší polrok budú musieť odpočívať, ale nie je jedno ako, uložiť ich treba profesionálne. Nezáleží na tom, kto vám ich vymieňal, či v servise alebo ste sa s nimi trápili vy, vždy ich treba skontrolovať a vyčistiť, až tak sú pripravené na dlhodobejšie uskladnenie. Pri týchto úkonoch je totiž možné, že zistíte ich skutočný stav, či netreba niektorú z nich vymeniť alebo je načase kúpiť všetky nové. V miestnostiach so skladovanými pneumatikami by mala byť teplota vzduchu do maximálne 35 °Ca priestor musí byť suchý a tmavý, ak je to možné, tak aj s vetraním. Tie, ktoré nechávate na diskoch, je vhodné uložiť na seba, druhou možnosťou je zabezpečiť si špeciálne držiaky, ale tu treba dbať na to, ste zabránili ich styku s chemickými látkami, ostrými predmetmi, kontaktu s ohňom alebo odstrániť z ich blízkosti nabíjačky a batérie.

gaaráž

Dôverujte servisu
Motoristi, ktorí nemajú možnosť a priestory na uskladnenie pneumatík ani doma a ani v garáži či skladovacích priestoroch niekoho zo známych, môžu požiadať niektorý zo servisov o ich odborné uskladnenie. Toto je spôsob, ktorým sa dajú uložiť bezpečne a počas celého roka. Pri najbližšej výmene sa na túto službu skúste opýtať vo vašom servise, s ktorého službami ste spokojní. Určite vás nesklamú ani v tomto a vy si po sezóne prídete vyzdvihnúť svoje pneumatiky odborne uložené a pripravené na záťaž ďalšieho používania. Ceny si zistite vopred, za štyri uskladnené pneumatiky si môžu pýtať sumu v rozpätí od 20 eur a viac v závislosti na servise a jeho cenníku. No tieto ceny sú stále pomerne nízke oproti sume, ktorú by ste boli nútení investovať do kúpy vždy nových pneumatík, ak by ich nevhodné “oddychovanie” znehodnotilo.

Nezařazené