Športujte v zime

Leto je plné športov, ktoré sa dajú praktizovať aj každý deň. Vidíme to neustále, pretože akonáhle teplota presiahne pätnásť stupňov, zrazu zo všadiaľ vylezú bicyklisti, ľudia na kolieskových korčuliach a ešte samozrejme aj tí, ktorí radi behajú. Čo však v zime? V zime sa niektorým ľuďom šport praktizuje a pestuje oveľa ťažšie a v podstate sa ani niet čomu čudovať. Nie každý má chuť ísť vonku behať, keď máme mínusové teploty. Aj keď je otužovanie zdravé a možno by proti tomu lekári nič nenamietali, keď na Slovensku udrie mínus dvadsať, asi je potrebné porozmýšľať nad tým či to skutočne má nejaký význam.

sníh
 
Existuje však skutočne veľmi veľa zimných športov, ktoré môžete v zime robiť neustále. Sú to športy, ktoré nás bavia a ktoré nás naši rodičia učili už vtedy, keď sme boli malé deti.
 
V prvom rade je to určite lyžovanie. Lyžovanie sme ako deti buď milovali, alebo nenávideli, je však pravda, že ak ste ho robili len rekreačne, pravdepodobne ste si ho zamilovali. Nie je nič krajšie, ako sa preháňať po zjazdovke, samozrejme, keď tam nie je veľmi veľa ľudí. Na Slovensku však máme toľko lyžiarskych vlekov, že si môžete byť istý, že si niekde zalyžujete. A ak nepotrebujete obrovský kopec, možno vám stačí zájsť aj do susednej dediny.
 
Aj keď je pre niektorých lyžiarska výbava príliš drahá, teraz si ju môžete aj požičať. A ak nebudete chodiť do vychýlených lyžiarskych lokalít, môžete ušetriť aj na permanentke.

lanovka
 
Verte tomu, že toto vás bude skutočne napĺňať. Najmä vtedy, keď si k tomu zoberiete do prenájmu nejakú horskú chatu a budete sa lyžovať celý víkend. Sami uvidíte, že to bude pre vás skutočným relaxom. Ak vás lyžovanie až tak nebaví, môžete skúsiť aj korčuľovanie, ktoré má tiež niečo do seba. Opäť je to akési prebudenie vášho detstva, nemyslíte? Alebo možno školských čias, kedy sme v zime miesto telesnej výchovy chodili na klziská.

Nezařazené