Moderné svetlo do vašich priestorov!

S najväčšou pravdepodobnosťou aj váš interiér disponuje osvetlením. Inak by bol predsa pobyt v ňom dosť nekomfortný a dá sa povedať, takisto nebezpečný. Lenže sú to niekedy konkrétne časti alebo predmety, ktoré potrebujeme osvetliť. A k tomu predsa nebudeme pravidelne zapínať veľké svetlo a míňať zbytočne elektrickú energiu, ktorá ako vieme, nie je zadarmo.

lampička, svetlo

V nejednom prípade preto hľadáme skôr praktický svetelný doplnok, čo má navyše šikovný dizajn a zaberie v rámci možností minimum miesta. Zato https://slovnik.seznam.cz/cz-en/%3Fq%3Dzato ale poskytne požadované nasvietenie. Najlepšie sú v danej situácii LED pásiky rozdelené podľa typu diódy https://www.ledprodukt.sk/117-led-pasy-podla-typu-led-cipov.

  • Vedia plniť funkčný ako aj dekoračný význam.

Preto si môžeme vybrať napríklad medzi „klasickými“ led pásikmi alebo tými, čo sa označujú ako RGB. Aby sme lepšie pochopili ich vlastnosti, rozoberme si skratku RGB, ktorá vlastne značí skratky troch farieb: Červená, zelená a modrá.

freedom, osvetleni

Takáto farebná kombinácia umožňuje ľubovoľne meniť farbu svetla, ako aj rýchlosť zmeny. Svietenie tak dokážete najlepšie prispôsobiť svojim aktuálnym požiadavkám, nálade či špecifickej atmosfére. Sú tiež využívané ako atraktívna dekorácia, no spoľahlivo nasvietia napríklad aj obrazovku, police, skrine, bar a v podstate ľubovoľný priestor. Zaujímavo pôsobí tiež ich využitie na dekoráciu PC skrinky, zvýraznenie t auta, ale využívajú sa aj v komerčných priestoroch na zaujímavé osvetlenie reklamných oznámení.

Aby sme mali lepšiu predstavu o dizajne, je to vlastne jednoduchý a veľmi praktický princíp. Samolepiace pásiky sú z vrchnej časti osadené svetelnými diódami, ktoré sú zdrojom ich svetla. Predávajú sa zvyčajne v balení po 5 metroch a sú označené časťami, aké je možné nastrihať v prípade skrátenia. Jasne viditeľné línie je pri strihaní vhodné nasledovať, aby sa pásik nepoškodil.

  • Teda áno, v prípade záujmu sa dá skrátiť, nastrihať a tým pádom prispôsobiť konkrétnemu miestu, kam ho plánujete umiestniť.