Nezabúdajte na svoje oči

Ak pracujete dlho na počítači, myslite na svoje oči. tie sú totiž extrémne zaťažované. Modré žiarenie, ktoré na nich z obrazovky pôsobí, vám dokáže časom spôsobiť nemalé problémy. Preto by ste si mali zaobstarať niekoľko drobností, ktoré váš zrak účinne ochránia.

pracovna
 
Špeciálne okuliare
 
Tieto okuliare nájdete v sekcii hráčskych potrieb, pretože ich najčastejšie využívajú práve hráči počítačových hier. Priehľadné sklo je vyrobené zo špeciálneho materiálu, ktorý dokáže zmierňovať negatívne účinky modrého svetla z obrazovky na vaše oči. cena za tieto produkty začína niekde okolo tridsiatich eur. Pamätajte, že sa oplatí do nich  investovať trošku viac, pretože nekvalitné kúsky vám zrak neochránia.
 
Čo si všímať pri ich kúpe

  • UV filter
  • Filter modrého svetla
  • Antireflexívne vrstvy

 
Správne osvetlenie
 
Najväčšou chybou, ktorú môžete pri práci na počítač robiť, je zhasnuté svetlo v miestnosti. Svetlo z obrazovky tak vaše oči unavuje omnoho viac. ak vám vadí zapnutá veľká lampa, zaobstarajte si menšiu, ktorú si pripevníte na stôl hneď vedľa počítača. Na trhu dnes nájdete aj množstvo špeciálnych lámp, ktorú sú určené presne na tento účel. Podobne ako spomínané okuliare dokážu zmierniť pôsobenie modrého svetla. Jedna z nich pochádza napríklad z dielne Xiaomi. Ide o inteligentnú lampu, ktorú ovládate pomocou aplikácie. Stojí okolo tridsaťpäť eur a je veľmi dobrou voľbou pre všetkých, ktorí za obrazovkou trávia hodiny.

pracovní stůl
 
Chytré monitory
 
Medzi najnovšie vychytávky v tomto smere patria aj rôzne aplikácie, ktoré monitor takpovediac prestavia do nočného režimu. Modré žiarenie je preto o niečo slabšie, takže  vaše oči trpia menej. Aplikácie využijete hlavne pri využívaní tabletov a smartpohonov. Niektoré zariadenia, majú túto funkciu zabudovanú už pri ich kúpe, takže sa nemusíte trápiť sťahovaním aplikácií. Ak ju máte k dispozícii, určite ju pri nočnom, či večernom používaní telefónu nezabudnite zapnúť.

Nezařazené