Zvyky a konvencie

Dnešný svet akoby sa riadil pravidlom, že „normálny človek“ je štíhly, oblečený tak, ako píšu najnovšie módne trendy a akákoľvek odchýlka je nanajvýš neprípustná. Na ľudí pri tele sa pozeráme cez prsty, o to viac, ak ide o ženu, ktorá sa trošku výstrednejšie oblečie, odhalí nohy či výstrih a nedajbože sa tvári, že je so sebou spokojná.

Povedzme si pravdu, celá spoločnosť sa riadi nepísaným pravidlom a normami, podľa ktorých by sa všetci mali riadiť. A kto sa vymyká normálu, je odkázaný na odsudzovanie a posudzovanie okolia. Ľudia, ktorí majú problém s váhou často kvôli odsudzovaniu okolia trpia a prepadávajú depresiám, čo poznačuje kvalitu ich života. Často sa to týka hlavne mladých dievčat a žien, ktoré sa hanbia za svoj výzor, majú nízke sebavedomie a nevedia sa presadiť. Nemusí to tak ale byť vždy.
posezení v koutě
Šťastná moletka
Verte alebo nie, na svete existujú ženy, ktoré sa radia do kategórie „šťastná moletka“. Tieto ženy sú na svoje kilá a kypré ženské tvary dokonca hrdé. Tvrdia, že to nie ony majú problém, ale okolie a spoločnosť má problém, keď sa nevie vysporiadať s tým, ako ony vyzerajú. Spoločnosť a väčšinu ľudí totiž irituje to, keď vidia, že človek dokáže byť šťastný a spokojný sám so sebou. Veľa žien totiž nedokáže byť spokojných so svojou postavou a s tým ako vyzerajú, aj napriek štíhlosti a bezchybným krivkám.

V čom je tajomstvo?
Nie je za tým žiadna záhada ani čaro. Ide len o kúzlo a silu osobnosti každého človeka, ktorý dokáže prijať seba samého takého, aký je. Ak je človek spokojný sám so sebou a dokáže si povedať, že sa má rád, nepozerá sa na seba kriticky a neprekážajú mu ani odsudzujúce pohľady a nepríjemné poznámky okolia.
veselé kamarádky
V tom je tajomstvo šťastia žien, ktoré aj napriek tomu, že nevyzerajú ako z katalógu, sú sebavedomé a šíria okolo seba pozitívnu energiu. Každá žena by si mala vážiť samú seba, pretože tak, ako sa vníma ona sama, vníma ju i okolie. Tajomstvo úspechu a krásy si každá musí každá nájsť a odhaliť vo svojom vnútri.

Nezařazené