Posvieťme si praktickým a moderným spôsobom

V podstate každá časť nášho bývania uvíta praktické osvetlenie. Najmä počas zimných večerov, kedy sa zobudíme do tmy, pôjdeme do práce a vrátime sa domov, kde bude opäť tma. Svetlá sa stanú výsadou našej domácnosti. Môžeme vravieť o bežných svetlách, ale rozhodne sa oplatí venovať pozornosť tiež moderným prvkom led pásy.

S takýmto trendovým prvkom nezískame len praktické osvetlenie, ale takisto zaujímavú dekoráciu.

led pásik

V podstate vravíme o samolepiacom pásiku, na ktorom sa nachádzajú svetlo emitujúce diódy. Využíva tak úspornú technológiu LED. Dokáže mať funkčné využitie a šikovným spôsobom ho môžeme umiestniť na ľubovoľné miesto, ak potrebujeme nasvietiť určitý priestor či objekt.

S pásikmi dokážete nasvietiť takmer čokoľvek.

bývanie, izba

Často sa používajú pri osvetlení kuchynskej linky a pracovného priestoru, ale tiež napríklad schodiska, zrkadiel, políc, atď. Trendom je takisto ich využitie pre zvýraznenie tuningu auta, PC skrinky, výstavných predmetov v predajni, barového pultu,… a možnosti nekončia.

Podľa spôsobu využitia je však vhodné vybrať si pásiky s preferovanou farbou svetla. Buď klasické biele (so sfarbením do žlta alebo do modra) alebo pestrejší variant pre dekoračné účely, akým sú RGB (viacfarebné).

  • Klasické „biele“ svetlo je možno vhodnejšie k pracovným priestorom, resp. k funkčnému využitiu, zatiaľ čo RGB prinášajú skôr zaujímavý dekoratívny efekt. Doplnkom je diaľkové ovládanie, pomocou ktorého sa dá meniť farba svetiel.

Výhodou je praktické umiestnenie pásikov na ľubovoľné miesto, ale tiež možnosť prispôsobiť svietenie. Či už z hľadiska zmeny farieb alebo intenzity.

  • Svetlo tak dokážete prispôsobiť napríklad aj podľa aktuálnej atmosféry alebo nálady.

A ako bolo spomenuté, existuje veľa spôsobov ako s nimi zvýrazniť dizajn, či ako ich využiť k lepšej viditeľnosti. Spomeňme napríklad aj podsvietenie vane a zrkadiel v kúpeľni. Kvalitné pásiky s ochranným krytom či tie vyrábané z ochranného materiálu odolávajú podmienkami, akým je vlhkosť a voda.

Nezařazené