Android 8 a Android P

Skoro každý rok alebo každý rok alebo každý druhý rok máme možnosť spoznať nový Android od Google. Minulý rok tomu nebola výnimka a bol na konferencii predstavený Android 8. Túto verziu mali dostať všetky nové zariadenia vyrobené v roku 2017. Avšak nič také sa nestalo. Android 8 má podľa aktuálnych informácií len jedno percento zariadení. Aktualizácie sa však do zriadení mali dostať postupne, no Android 8 dostali len nové vlajkové lode od veľkých výrobcov.
ikona android
» Aktualizácia na Android 8 ?

Ak by ste chceli aktualizovať svoj smartphon na Android 8 môžete to vyskúšať cez nastavenie smartphonu. Avšak nie každý smartphon túto aktualizáciu má. Existujú mnoho spôsobov ako smartphon aktualizovať ale nie vždy sú bezpečné. Jediné, už len počkať či tá aktualizácia príde sama, no to môže trvať aj niekoľko mesiacov, dokonca možno aj rok či dva. Avšak aktualizácia príde, len nevedno kedy, a musíme len počkať.
robot s trumpetou
» A čo Android P ?

Poďme pekne od začiatku. Android P by mal byť predstavený tento rok na konferencii a jeho aktuálne spustenie by malo prebehnúť niekedy v máji. Zatiaľ však vieme o ňom len jednu vec. A to že Android sa bude označovať dvomi P. Teda jeho názov je poskladaný z ananásového koláča teda v angličtine bude mať názov pie pineapple ale bude sa len označovať ako Android P. Nevieme aké funkcie bude obsahovať a či bude lepší od jeho predchádzajúcich verzií.
používateľ android
» Ktoré zariadenia by mali dostať Android P ?

Všetky zariadenia vyrobené v tomto roku. Čiže nová vlajková loď od Samsungu teda Galaxii S 9, novinky od Nokie, XiaoMi, Huawei, a taktiež aj nové smartphon od Lenovo a Lenovo Moto. Teda všetky zariadenia ktoré sa dostanú na náš trh tento rok. Ak však si zakúpite novinku a nebude mať Android P, môžete si v nastaveniach túto aktualizáciu vyžiadať. Keď nebude aktualizácia dostupná odporúča sa počkať, kým aktualizácia nepríde sama.

Nezařazené