Čo vedieť pred zakúpením franšízy

Uvažujete o kúpe franšízy? Ak chcete vlastniť svoj vlastný podnik, stať sa franšízantom by eliminoval čas a riziko spojené s vývojom vlastných produktov, značky a prevádzkových metód. Áno, musíte zaplatiť za to pohodlie, a viete, že aj ako franchisant sa úspech nestane cez noc. A s tým si v poriadku.
 
Vzhľadom k tomu, nákup franšízy je také veľké finančné rozhodnutie, musíte dôkladne posúdiť nielen konkrétnu príležitosť franšízy si myslíte, že chcete kúpiť, ale aj svoje vlastné financie a vhodnosť pre prevádzku podnikania ako franšízy. Tu sú niektoré z otázok, na ktoré musíte odpovedať, aby ste mohli urobiť dobre informované rozhodnutie.oblečení.jpg
 
Aké sú výhody a nevýhody nákupu franšízy?
Ak si kúpite dobre zavedenú franšízu, výhody, ktoré vám prinášajú, zahŕňajú založenie podniku s uznávanou značkou, plne rozvinuté produkty a služby, zavedený systém podnikania a školenia. Ak si kúpite v novej franšízovej koncepcii, bude pravdepodobne menej výhod – najmä ak značka nie je široko uznávaná.)
 
Medzi nevýhodami nákupu franšízy patrí to, že musíte prevádzkovať podnik tak, ako to určuje franchisor, zvyčajne budete musieť platiť priebežné licenčné poplatky z predaja a budete viazaný zmluvou o prevádzkovaní podniku na dobu uvedenú v článku. súhlas.
 
1. Som nasledovník pravidiel alebo inovátor?
Keď si kúpite franšízu, nekupujete len podnikateľský nápad. Kúpite si konkrétny spôsob podnikania. Ako franšízant budete mať pravidlá, ktoré musíte dodržiavať, čo predávate, ako ich predávate, ako vyzerá vaša poloha a mnoho ďalších vecí. Ak nie ste typom osoby, ktorá robí obsah podľa knihy, potom franchising pravdepodobne nie je pre vás.
 
2. Aké produkty alebo služby by ste si predávali?
Ktoré priemyselné odvetvia poznáte? Aký druh práce sa vám páči robiť alebo nepáči robiť? Ak sa vám nepáči zaoberať sa papierovanie, vládne nariadenia, často najímanie ľudí (a robiť kontroly na pozadí), otvorenie domácej zdravotnej starostlivosti povolenie by bolo zlý nápad pre vás, aj keď je potreba pre to vo vašej oblasti. Podobne, ak neviete veľa o daniach a účtovníctve, franšíza, ktorá ponúka tieto služby, by pre vás nebola vhodná..menu.jpg
 
3. Koľko peňazí máte k dispozícii na investovanie?
Dôležitým faktorom je množstvo peňazí, ktoré máte k dispozícii na investovanie do franšízy. Ak máte len 30.000 dolárov a celková franchise investície pre konkrétnu príležitosť je 90.000 dolárov, príležitosť nebude pre vás to pravé, bez ohľadu na to, koľko sa vám páči spoločnosti.
 
4. Koľko stojí kúpa franšízy?
Poplatok za franšízu nebude vaším jediným výdavkom. Zistite, čo môžete očakávať, že zaplatíte za reklamu, školenie, inventár, poistenie a všetky ostatné náklady okrem franšízového poplatku a prebiehajúcich licenčných poplatkov. Pridajte k tomu množstvo peňazí, ktoré budete musieť žiť, kým sa podnik začne etablovať (zvyčajne 6 mesiacov až rok.)

Nezařazené