Získajte späť čaro vašich šperkov!

Šperky – nezáleží na tom, či ide o drahé kovy alebo len obyčajnú bižutériu – dokážu krásne dotvoriť outfit. Avšak, majú jednu obrovskú nevýhodu. Čím častejšie ich nosíte, tým skôr sa zničia, stratia svoj lesk a už viac nie sú tou peknou ozdobou ako kedysi. No ani to však neznamená, že by ste sa svojich obľúbených náušníc, náhrdelníkov, brošní alebo prsteňov mali len tak zbaviť. My totiž poznáme zopár šikovných a veľmi jednoduchých trikov, ktoré im prinavrátia život a znovu vám budú robiť radosť.náušnice v škatuľke.jpg
Na začiatku by bolo vhodné poznamenať, že najlepšie je už od začiatku venovať týmto drobnostiam väčšiu pozornosť. Ide hlavne o to, že by ste svoje drahokamy mali chrániť pred poškodením. Neznamená to však, že by ste ich mali úplne prestať nosiť. V tomto prípade platí najmä to, že pri obliekaní by ste si na uši, prsty a krk mali nasadzovať svoje cennosti ako posledné. Taktiež by ste si ich na noc mali dávať dole, aby nedochádzalo k ich poškodzovaniu.
Aj pri šperkoch platí, že potrebujú svoje špeciálne miesto, kde ich odložíte. Keďže sú dosť citlivé, prospieva im skôr tmavšie miesto v byte a taktiež je vhodné, ak vlastníte špeciálny stojan (na náušnice, prstene, ale aj náhrdelníky). V tomto prípade si ale dajte záležať, aby ste svoje šperky odkladali mimo kúpeľne. V tejto miestnosti totiž sídli zvýšená vlhkosť a tá na nich môže mať negatívny vplyv a rovnako ich aj môže natrvalo poškodiť.fialový prsteň.jpg
V každom prípade je však najvhodnejšou ochranou práve prevencia. Tou sa dá mnohým nepríjemnostiam krásne vyhnúť a to platí aj pri vašich klenotoch. Stále, keď si ich dáte dole, pred uložením by ste ich mali vyčistiť. Zbavíte ich tak rôznych nečistôt a predĺžite ich životnosť. Stačí vám na to mäkká flanelová handrička, ktorou môžete svoje drahokamy pretrieť. Takisto existujú rôzne čistiace prostriedky, ktoré môžete použiť pre lepšiu starostlivosť.
Aj takýmito jednoduchými spôsobmi sa dá docieliť krásny výsledok a vy tak môžete znovu získať to, čo ste stratili – čaro, lesk, vznešenosť a eleganciu vašich šperkov!