Ako prežiť bez televízie?

Nie, tento článok nie je o tom, čo robiť, keď vám vypadne elektrina. To by ste mali vedieť. (Ísť pozrieť ističe, pozrieť von, či vypadla aj iným a zapáliť sviečky) Tento článok je o tom, že človek dnešného sveta si nevie svoj život predstaviť bez tej kocky v obývačke.

sledování TV

Bežný deň

Predstavte si to. Váš bežný scenár. Prídete domov a ako prvé zapnete televíziu. To je jedno, že v nej nič nejde. Vy si ju púšťate, len ako kulisu. A možno vás niečo zaujme. A čo tak skúsiť ju predať?
Teraz mi asi v duchu nadávate, že čo sa vám to pokúšam nahovoriť. Že predať. Pf. Veď bez nej nebudete vedieť žiť. Ste si istý? Ja si to nemyslím. Ak ju používate väčšinou len ako kulisu, ešte ušetríte. Prečo? No preto, že aj elektrina niečo stojí a našu matičku Zem treba predsa šetriť.

Ako prežiť teda?

Jednoducho. Ak ju používate len ako kulisu, stačí si pustiť na notebooku inú kulisu. Rádio. Alebo máte normálne rádio, ktoré si môžete pustiť. Alebo nepúšťať si jednoducho nič. Aspoň si užijete božské ticho, upokojíte sa a nebudete sa cítiť v jednom zhone. Porozprávate sa s ostatnými členmi rodiny, veď komunikácia je predsa základ. Vaše zdravie sa vám poďakuje.

Veď existuje toľko činností, ktoré môžete vykonávať. Kedy ste si naposledy zahrali s rodinou spoločenskú hru? Že si už ani nepamätáte? Tak je čas to napraviť. Takto strávený čas sa vám naozaj vyplatí. Budete ho tráviť spolu s rodinkou a to je na nezaplatenie. Rodina sa vám za to poďakuje.

větrná elektrárna

A ak sa vám zacnie po tom, aby ste si pozreli nejaký film, stačí jednoducho vyťukať do notebooku názov filmu a môžete si ho bez problémov pozrieť. Bez toho, aby ste museli platiť za televíziu veľké peniaze každý mesiac. Ušetrí vám to množstvo času, pretože nebudete kukať na to, na čo vlastne ani nechcete kukať. Lebo to jednoducho ide v televízii. Spoznávate sa v tom? 

Nezařazené