Root a zložky v Androide

Ako som už v úvode spomínal, najčastejšia cesta, ako pridať do Androidu niečo novém vedie cez Google Play. Ale v našom počítači môžme mať takisto zaujímavé a obľúbené súbory, ktoré by sa radi premiestnili do nášho tabletu, či smartfónu. V takom prípade sa pripojíme buď cez USB porty, alebo pomocu SD karty.

smartphone

V tom sa nám na našej pracovnej ploche zjaví každá zložka, ktorú tablet obsahuje. Už to nie je také jednoduché a prehľadné ako sťahovanie cez aplikáciu Google Play. Za to máme viac možností. Súbory, ktoré máme na pevnom disku v počítači, môžme preniesť do nášho tabletu, alebo zariadenia, ktoré má OS Android. Súbory môžme pridať do ľubovoľnej zložky. No ak prídavame MP3ky, mali by sme ich dať do zložky Hudba. Takisto postupujeme s obrázkami, videami. Poprípade máme v PC uložené aplikácie, ktoré sa dajú nainštalovať cez Android.


Tie si takisto presunieme do nášho mobilného zariadenia.
Takisto zbadáme zložku s názvom Root.
Jedná sa o zložku, ktorá je chránená pred neznámymi súbormi a aplikáciami. V tejto zložke sa nachádzajú súbory, ktoré sú najpotrebnejšie pre správne fungovanie operačného systému a teda aj zariadenia celkovo. Táto zložka zostáva izolovaná pred neznámymi stiahnutými súbormi a tým pádom aj pred nebezpečenstvom vírusov, ktoré keby napadli túto zložky, napadnú akokeby mozog nášho zariadenia. Skrátka, v tejto zložke by sa mali nachádzať iba najdôležitejšie súbory, ktoré už v nej sú automaticky. Aplikácie a podobné veci by sme mali ukladať inam, do iných zložiek.

android

Ak svojvoľne potvrdíme súhlas, že chceme mať k tejto zložke root prístup, môžme niektoré súbory zmazať, zmeniť nastavenie, dokonca zvýšiť rýchlosť a aktualizovať Android na novšiu verziu. No musíme byť opatrní. Pri zmenách v zložke Root automaticky strácame záruku. Preto by sa touto zložkou mali zaoberať iba uživatelia, ktorí o spomínaných veciach majú prehľad a vedia presne, čo idú robiť.

Nezařazené